2017 Anneler Günü ne zaman?

2017 Günü ne zaman?

, her yıl olduğu gibi 2017’de de mayıs ayının ikinci haftasının pazar gününde kutlanacak. Bu yıl 14 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan öncesinde evlatların hediye arayışları hız kazanacak.

ANNELER GÜNÜ NE ANLAMA GELİYOR?

Anneler Günü’nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD’nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.


Bir önceki yazımız olan Gebelikte 8. Ay başlıklı makalemizde bebeğin gelişimi ve doğum önü izni hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:anneler gunu ne zaman 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir