Bebeğinizle sakin bir banyo için 5 ipucu

1345793347_63_bebek_banyo

Bebeğinize banyo yaptırmak sizi zorluyor ve yoruyor bulunabilir . Bebeklerin başından aşağıya aniden dökülen sudan korkması ve bağırması aslına bakarsanız epeyce normaldir. Bu makalede bulacağınız ipuçlarını deneyerek banyo saatinin uslu – biçimde geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Dikkatini dağıtın

 

Bebeğiniz banyoda olmaktan birçok sevinçli değilse ilgisini dağıtım yöntemine gidebilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken onun ile birlikte konuşun ya da ona ezgi söyleyin. Elini tutmayı ya da – oyuncakla oynamasını da deneyebilirsiniz.

 

Elinizin altında – havlu olsun

 

Bebeğiniz sudan bunaldığında alnını ve yüzünü – havluyla kurulayarak en azından belli bir süre rahatlamasına destekçi olabilirsiniz. Kuruluk duygusu onu da rahatlatacaktır.

 

Daha az şampuan kullanın

 

İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden ek olarak az şampuan kullanın. Bebeklerin birçok fazla şampuana gereksinimi yoktur. Ek Olarak az şampuan ek olarak az durulanma demektir ve bebeğiniz bu şekilde kendini ek olarak huzurlu hissedecektir. Şayet bebeğinizin saçı azsa püskürtmeli – şampuanı seçim edebilirsiniz.

 

Doğru mimikleri kullanın

 

Bebekler her şeyi gözlemlerler ve taklit ederler. Mesela boynunu yıkayacaksınız ve başını – çeşitli arkaya atmıyorsa bir önce siz başınızı arkaya atarak sizi taklit etmesini sağlayabilirsiniz. Ya da tavana bakması amaçlı ilgisini çekecek – birşeyler yapabilirsiniz .

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Bakımı ve Beslenmesi başlıklı makalemizde , bebek beslenmesi ve doğum sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir