Emziren annelerin tercih ettiği içecek: Promalt

MAMOGRAFİ-VE-EMZİRME

sütü, bir annenin bebeğine verebileceği en iyi armağanlardan biridir. Emzirmenin çocuk tarafından pekçok faydası olduğu biliniyor. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren, zeka gelişimine pozitif tesir yapan, onu bulaşıcı hastalıklara karşın koruyan kadın sütünü bütün adaylarımız bebeklerine sunmak istiyor. Profesyoneller da önce 6 ay yalnızca ” kadın sütü” verilmesini öneriyorlar.

Başarılı emzirmenin önce şartı ise itinalı emzirmek… Tespit Edecek bir düzende ve sık emzirmek kadın sütünü arttıran mühim bir metot . Fakat bir başına yeteri kadar değil. Bu sebeple emzirmenin önemine inanan anne adaylarımız doğum esnasında bu yana kadın sütü arttıran yolları araştırıyorlar, süt arttırıcı yiyecekleri, içecekleri tercih etmeye itina gösteriyorlar.

Anne sütünü arttıran besinler ve içecekler konusunda uzmanların önerileri var. Öncelikle emziren annenin enerji, protein ve kalsiyumdan zengin beslenmesi gerekmektedir . Anne Adaylarımız , altını çizen bir tane yumurta ve bir porsiyon etli sebze yemeği ya da kuru baklagil yemeli, kalsiyum yönünden zengin var olan süt, yoğurt ve peyniri itinalı olarak tüketmeli. Kuru meyveler, yemişler de kadın sütünü arttıran gıdalar aralarında yer ediniyor .

Bu dönemde annenin sıvı/akışkan gereksinimi da çoğalıyor . Bu sebeple annelerin gün içerisinde en az 10- 12 su bardağı sıvı/akışkan alması kural . Sıvı/akışkan konusunda birinci tercih sudur. Fakat hekimin önereceği bitki çayları ve alkolsüz malt içeceği var olan ürünler de süt artırıcı sıvılar aralarında yer ediniyor .

Alkolsüz malt içeceği ne türlü yarar eder?
Alkolsüz malt içeceği bünyesinde bedende pekçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır ve süt miktarının artmasına ne sebeple olur . Kadın sütü arttıran, alkolsüz malt içeceği var olan ürünlerden biri de yalnızca eçocuk’lerde piyasaya getirilen Promalt isimli içecektir. İçeriğindeki demir, kalsiyum, magnezyum ile öbür vitaminler yardımıyla enerji verici ve protein takviyesiyle öfke sistemini de pozitif yönde etkileyen alkolsüz malt içeceği var olan Promalt süt arttırıcı bir tesir yaratarak emzirmeyi kolaylaştırıyor. Kadın sütünü arttıran besinler ile beraber kullanıldığında ek olarak kocaman bir yarar imkanı sunan Promalt yorgun düşen annelere enerji de veriyor. İçimi pratik alkolsüz malt içeceği Promalt’ın aç karnına

 

Bir önceki yazımız olan Anne Sütü başlıklı makalemizde ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:promalt kullananlarmalt ieceipromalt yorumlarpromaltpromalt alkolsüz malt içeceğipromalt nasıl kullanılırmalt içeceği faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir