Emzirme Sonrası Göğüs Ucu Çatlaması (kanaması)

Merhaba hanımlar…Bugün size kısa ama yararı baya büyük bir bilgi vereceğim.Bir için en önemli an bebeğini gördüğü ilk an ve onu emzirdiği ilk dakikalardır.Ama bu güzel dakikalar ve anlar bir süre sonra acılı ve ağrılı bir dönemine dönebilir.Genelde ilk doğumdan sonra bebeğinizi emzirirken hatta kanaması görülür.Ama bazı bayanlarda ikinci üçüncü hatta dördüncü doğumlarından sonra bile göğüs ucu çatlamasıyla karşılaşabiliyorlar.Halk arasında bilinen an yaygın yöntemler ise için bitkisel kremler,göğüs ucuna soğan koymak,zeytinyağı sürmek bunun gibi birçok yöntemi çaresizce deniyor ama hiçbiri çözüm değil. Eğer sizinde göğüs ucunuz çatladıysa bebeğinizi emzirirken acı çekiyorsanız hatta kanamalar bile oluyorsa vereceğim tarif ile sadece 1 günde acınız ve ağzınız azalacak 2 günde ise çatlaklar tamamen kaybolacaktır.

MALZEMELER

Yarım çay bardağı tatlı su (kesinlikle çeşme suyu olmayacak)

1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı

Yarım çay bardağı tatlı suya 1 çay kaşığı karbonatı atıp karıştırıyoruz.Emzirmeden hemen önce göğüs ucu ve çevresine pamuk yardımıyla sürüyoruz.Hiç bir zararı yoktur.Günde 2 ya da 3 saat arayla sürebilirsiniz.Böylece göğsünüz çatlamaz,bebeğinizin dili ve ağzı pamukçuk olmaz.2 günde çatlaklarınız tamamen geçecek ve rahatlıkla bebeğinizi emzirebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte 7. Ay başlıklı makalemizde , gebelikte 7. ay ve gebelikte 7. ay beslenme ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir