En Şık Siyah Abiye Modelleri Sizin İçin Topladık

En Şık Sizin İçin Topladık

Abiye Elbise Modelleri

 Düğünler, partiler,kutlamalar başlıyor. En yakın arkadaşınızın doğum günü partisi, kuzeninizin düğünü, mezuniyet balosu, kına gecesi derken kutlamalar çok, elbise yok! Böyle özel davetler için giyecek elbise bulamıyorsanız ya da gardırobunuzdaki elbiselerin modası geçtiyse, artık her davete aynı elbiseyi giymekten sıkıldıysanız yeni trendlere göz gezdirmenin, elbiseleri yenilemenin vakti gelmiş demektir.

Eğer abiye elbise almaya karar verdiyseniz renk seçimi de önem verdiğiniz detaylar arasında yerini almalıdır. Son zamanlarda siyah abiye elbise modelleri ve mavi abiye elbise modelleri çok satılanlar arasında yerini koruyor. Siyah abiye elbisenin asaleti, mavi abiye elbisenin de çekiciliği dolabınızın vazgeçilmez parçalarını ortaya çıkartıyor. Abiye elbiseler her ne kadar özel günler için tercih ediliyor olsa da, gece elbiseleri seçiminde de büyük yer tutuyor. Yeni sezon abiye modelleri arasından size en uygun abiye elbise modellerini bulabilir, bol seçenek arasından abiye elbise tercihinizi yapabilirsiniz. Abiye elbise tercihinizi gece elbiselerinizin arasına eklemek için yapıyorsanız siyah abiye elbise modellerini siyah gece elbisesi olarak tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. 

 

Elma Vücut Şekli

Eğer boynunuz biraz kısa ve kalınsa,omuzlarınız geniş, beliniz kalınsa ve dar kalçalara sahipseniz elma vücut şekline sahipsiniz demektir. Bu vücut şeklindeki kadınlar için önemli olan kısa yerleri daha uzun göstermek olmalıdır. Yani boynunuzu daha uzun ve ince göstererek aslında görüntüde boyunuzu uzatabilirsiniz. Bunun için de boynunuzu kapatıp bağrınızı çok örtmeyen kıyafetler seçmenizde fayda var. Örneğin V yakalı elbiseler tam size göre olacaktır. Belinizdeki kalınlığı daha ince göstermek için de bele oturan modeller değil, aksine beli daha bol olan ve bu kalınlığı vurgulamayacak modeller seçmelisiniz. Örneğin göğüs altından genişleyen robadan modeller sizin için doğru seçimdir.

Armut Vücut Şekli

Küçük göğüsleriniz, dar omuzlarınız, ince beliniz varsa, kalçalarınız bu orana göre daha iri ve bacaklarınız daha dolgunsa armut şekle sahip bir kadınsınız demektir. Vücudunuzu iyi tanımak, iyi giyinmek ve güzel görünmek için önemlidir, unutmayın. Armut şeklinde vücuda sahip olan kadınlar,vücutlarının üst kısmını daha geniş, alt kısmını daha dar göstermeye meyilli giyinmelidirler. Vücudun üst kısmına oturan elbiseler tercih edilebilir. Kalça kıvrımları ve ince bel ortaya çıkarılmalıdır ki ideal görünüm sağlansın. Belden daralan elbiseler ya da bele takılan kemerler bu vücut yapısındaki kadınlar için çok uygundur. Kısa etek giymeyi tercih etmemelidirler. Çünkü böylelikle aslında vurgulamak istenmeyen geniş basen ve kalın bacaklar daha çok ortaya çıkacaktır. Bunun yerine yüksek belli ve diz altı kalem etekler tercih edebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Şekli

Dolgun göğüsleriniz, iri kalçalarınız ve ince bir beliniz varsa kum saati görünüme sahip bir kadınsınız demektir. Unutmayın;vücutta ideal şekil yoktur. Önemli olan vücudunuzu iyi tanımaktır. Kum saati vücut şekline sahip kadınlar ince bellerini ortaya çıkaracak kıyafetler seçmelidirler. Bol giysiler altına saklanmamalı, ince detaylarınızı vurgulamaktan kaçınmamalısınız. Koyu renkli elbiseler, straplez elbiseler tam size göre olabilir. Güzel belinizi cesurca vurgulamaktan çekinmeyin.

Dikdörtgen Vücut Şekli

Geniş omuzlar, düz bel, dar kalçalar, normal göğüsler ve uzun bacaklar… Bu özelliklere sahipseniz, siz dikdörtgen şekilli bir kadınsınız. Vücudunuzun üst kısmını daha da geniş gösterecek elbiselerden ve uzun elbiselerden kaçınmalısınız. Zaten vücudunuz çok kıvrımlı olmadığı için bol ve rahat kıyafetler sizi daha düz gösterebilir. Bu tip elbiseleri de tercih etmemelisiniz. Sizin için en doğru seçim; ince ve uzun bacaklarınızı ön plana çıkaran kısa elbiseler olacaktır. Belinize takacağınız ince bir kemer, onu olduğundan daha ince göstermekte yardımcı olabilir.

Çilek Vücut Şekli

Geniş sırtlı ve geniş omuzlu kadınlar çilek vücut görünümüne sahiptirler.Bu tip kadınların arkadan erkeksi görünmemek için dikkat etmeleri gereken; V yakalı elbiseler seçmeleridir. Çünkü bu yaka tipi, omuzları yumuşatarak daha feminen bir görünüm yaratır. Kısa ve mini elbiseler de tercih edilebilir.Genelde karın bölgesinden kilo almaya müsait bu vücut tipinde, bele takılacak ince bir kemer de bel hattını vurgulamaya yardımcı olacaktır.

 

Doğru ve Şık Giyinmek İçin

 

Vücut şeklinizi doğru teşhis ederek yapacağınız abiye modelleri, kendinizi daha iyi hissetmenize, daha güzel görünmenize ve tüm gözlerin sizin üstünüzde olmasına yardımcı olacaktır. En şık abiye modellerini tek platformda toplayarak doğru seçim yapmanızı kolaylaştırdık. Doğru ve şık giyinmek için tüyolarımızı dikkate alın, tarzınıza uygun kıyafeti seçin, tek tıkla ayağınıza getirelim.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Gelişimi 3. Ay başlıklı makalemizde 3 aylık bebek beslenme tablosu, 3 aylık bebek beslenmesi ve 3 aylık bebek kaç kilo olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir