Son Haberler
Anasayfa / Doğum Öncesi / Gebelikte 7. Ay

Gebelikte 7. Ay

7
24 . ve 28 . haftalar arası yani 7 . ayda annede fizyolojik olarak değişimler görülür . Sık Sık sık sık yorulma , acıkma , bel kemiklerinin birbirinden açılmasına ilişkili olarak bel ağrıları görülebilir . Basur ve mide yanmaları da bu ayda yaşanabilir . Milletçe aralarında bu mide yanmalarının bebeğin saçlanması sebebinden olduğu söylenir ancak bu şüphesiz gerçek değildir . Mide yanmasının nedeni esasında reflüdür . Kadın bu ayda mide bulantısı yaşayabilir .

”’En tam olarak çocuk imajı görülür”’

7 . ayda çocuk bir sürü tam olarak bir biçimde görülür . Mesela bebeğin parmakları bu ayda sayılabilirken daha ardından çocuk yumruk yaptığı amaçlı parmaklar sayılamayacaktır . Genital organlar , kalp odacıkları , gözler , omurganın hepsi , beyin , karaciğer benzeri organlar 7 . ayda en tam olarak biçimde görülür . Bu ay en başında bir takım hekimler aracılığıyla anneden bebeğe giden kan damarları rengarenk doppler uygulamasıyla incelenebilir .

Bir önceki yazımız olan Gebelikte 6. Ay başlıklı makalemizde bebek gelişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Check Also

Dükkan. Kira. Emanet. Nazikçe sevdiğiniz tasarımcı analık markalarını% 90'a kadar ...

Dükkan. Kira. Emanet. Nazikçe sevdiğiniz tasarımcı analık markalarını% 90'a kadar …

Dükkan. Kira. Emanet. Perakendede% 90'a varan oranda sevdiğiniz tasarımcı analık markalarını kullanın! Çıkış yapmak MotherhoodCloset.com …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.