Gebelikte Sağlıklı Kilo Verme Yolları, Diyet Listesi

hamileyken kilo vermenin yollari
Yeni bir makalemle sizler leyim hanımlar bugün sizlere hamile iken kilo verme tekniklerinden bahsedeceğim. Genelde bizden çok istenen kilo verme yöntemlerini soruyorlar.

HAMİLE İKEN KİLO VERE BİLİRİM İYİM ?
Hamile iken kilo verilebilir ama kendimizi dikkatli bir şekilde hareket edip çok fazla beklentimiz olamaması gerektire bilir. Sebebi ise ilk başta hamileyken kilo vermeye çalışmak kesinlikle dikkat içeren bir durumdadır. Neden dersinizde karnındaki bebeğin gelişimine zarar vermeden diyet yapmak gerekmektedir. Fakat hamileyken almak

kilo almak İstek ve irade dışındadır çünkü zaten içinizde gün geçtikçe büyüyen bir canlı var, ayrıca vücudunuz bu zaman diliminde normalden daha fazla bir biçimde su toplar bunların hepsini göz önüne aldığınız da bu dönemde kilo vermek isteyen bayanlar daha çok sağlığı ön planda tutmalı ayrıcada kilo vermekten öte kilolarını sabit tutmayı çabalamalı dır.

hemen aşağıya yazdım hamilelik için en iyi ve uygun olan diyet listesini göreceksiniz. Hamileyken diyet ve beslenme çok önemli rol oynar . Kilo vermek için sizlere basit bir teknik vereceğim bunu gayet rahat uygulayacaksınız.
Örnek vermek gerekirse fast food bu dönemde sizleri normal zamandan daha fazla yağ depolamaya sevk eder bundan dolayı sadece hamilelik döneminde fast food ve tatlıyı kesmek bile sizin için yeterli olacaktır. Fakat daha fazla zayıflamak için  ya da programımızı yapabilirsiniz

Hamile bayanlar için diyet ve beslenme çok önemlidir.  için aslında basit formüller uygulayabilirsiniz. Örneğin fast food yiyecekler bu dönemde sizleri normal zamandan daha fazla yağ depolamaya sevk eder bundan dolayı sadece hamilelik döneminde fast food ve tatlıyı kesmek bile sizin için yeterli olacaktır. Ancak yinede daha fazla zayıflamak için hamilelik diyet listesi ya da programımızı yapabilirsiniz. Başka bir yazımda da hamilelik sonrası kilo verme yollarını anlatacağım.

Hamilelik Esnasında Uygulayabileceğiniz Örnek Bir Menü:

Sabah:
1 bardak ılık süt,

1 adet haşlanmış yumurta,
1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir,
1 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği,
1 adet domates, 1 adet salatalık, bol bol maydanoz

Ara öğün:
1 adet mevsim meyvesi,

1 bardak yağsız ayran,
1 ince dilim tam buğday ekmeği

Öğle:

7 kaşık barbunya yemeği
5 kaşık bulgur pilavı
1 bardak yağsız ayran
Bol yeşillikli salata,
1 dilim tam buğday ekmeği,
1 adet mevsim meyvesi

Ara öğün:

1 dilim tam buğday ekmeği,
1 kibrit kutusu kadar peynir,
1 adet domates
1 mevsim meyvesi

Akşam:

 1 porsiyon balık, et ya da tavuklu sebze yemeği
7 kaşık sebze yemeği
1 bardak yağsız ayran,
1 adet domates ve 1 dilim tam buğday ekmeği

Gece: 

3 top vanilyalı dondurma

Bir önceki yazımız olan Ayvalı Humus başlıklı makalemizde ayvalı humus nasıl yapılır, ayvalı humus tarifi ve ayvalı humus tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dış Gebelik Nedenleri Ve İlk Belirtilerİ başlıklı makalemizde Dış Gebelik, Dış Gebelik belirtileri ve Dış gebelik ilk belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:hamileyken nasıl zayıflanırhamileyken nasıl kilo verilirhamilelikte nasıl zayıflanırhamilelikte kilo vermek istiyorumhamileyken zayıflamak istiyorumhamilelikte nasıl kilo verilirhamileyken kilo vermek istiyorumgebelikte nasil zayiflanirhttps://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1829 gJH7tjjezGgvhhRE71hCijnbwuwrF6fNmEzRlZGmtp4 3529736dbc2d231cafb79d1eaedfbd5b8191b103&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXmeppkgUc0YMIVJNtoWDTa6C

Gebelikte Sağlıklı Kilo Verme Yolları, Diyet Listesi” için bir yorum

  • 9 Eylül 2017 tarihinde, saat 01:29
    Permalink

    harika yazı olmuş tşkler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir