Son Haberler
Anasayfa / Son Yazılar / Doğum Sonrası / Bebek Sağlığı ve Hastalıkları / Hap Kullanmadan 3 Dakikada Baş Ağrısından Kurtulma Yöntemi| Kadın Sağlığı Doğal Yöntemler

Hap Kullanmadan 3 Dakikada Baş Ağrısından Kurtulma Yöntemi| Kadın Sağlığı Doğal Yöntemler

Başınız mı ağrıyor ? Bu haber sizin için ! 

Başınız ağrımaya başlağdığında ilk çareniz artık değil ! 

kesici ve bilinçsiz kullanılan antibiyotiklere son ! 

Artık baş ağrısından kurtulmanın bilimsel yolu var ; Size Hap Kullanamadan Baş Ağrısının nasıl giderileceğini göstereceğiz..

Bunun Tekniği Akupuntur .

Akupuntur, bambaşka bir masaj yöntemidir.

Akupunturun bilimsel olarak iyileşme etkisi kesinleşti.

Bugün baş ağrısını en ve rahatlatıcı yönüyle sizlerle buluşturuyoruz…

Akupuntur yöntemi vücudun belirli noktalarında bulunmakla birlikte bölgesine göre ağrıyı azaltabilir hatta kesebilirsiniz. 

 

Akupuntur Noktalarına Nasıl Yapılabilir?

İlk önce rahat bir pozisyon alıp gevşeyin. Yapacağınız masaj çok zaman almaz ortalama 1 dakikadır. Bir noktaya masaj yaparken yumuşakça dairesel hareketler kullanın. Genellikle baş ağrısı masajdan 3-10 dakika sonra geçer.

 

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Masaj Yapılacak  6 Altın Nokta

 

1.İki Gözün Arası

Üçüncü gözün olduğu nokta ya da diğer bir ifade ile kaşların arasında yer alır. Bu nokta gözümüzün yorgunluğunun giderilmesi için çok önemlidir. Bu noktaya dairesel hareketlerle en azbir dakika masaj yapın.

2.Kaşların iç Kenarları

Bu simetrik noktalar kaşlın iç kısmındadır. Bu masaj alanı burunu rahatlatır görme keskinliğini artırır ve sinüs ağrısını giderir. Presleme ve dairesel hareketlerle en az 1 dakika masaj yapın.

3.Burun Deliklerinin Simetri Alt Noktaları

Bu noktalar  gözlerle aynı hizada kordine olarak bulunur. Bu noktaları bulmak için, elmacık kemiklerinin alt kısmında çukuru bulun. Sinüs açmaya, baş ağrısı,diş ağrısı ve stres azaltmaya çok yardımcı olur .

4.Omurganın Başlangıç Noktaları

Bu nokta boynun arkasında,  kulak ile omurganın başlangıcı arasında bulunur. Bu noktalara masaj yapmak burun tıkanıklığı, gözlerde ve kulaklarda ağrı, şiddetli baş ağrısı ve mide ağrısını hafifletmede önemli yer alır.

5.Kulak Çizgisinden Yukarıdaki Çukur Nokta

Kulak çizgisinden 2-3 cm yukarıdaki bu noktaya shuai gu noktası denmektedir. Bu noktayı bulmak için kulak başlangıcından kulak hizasında çukuru bulmanız gerekir. Bu bölgeye yapılan masaj temporal bölgedeki ağrı ve göz yorgunluğunu hafifletiyor.

6.Baş Parmak ile İşaret Parmağının Arası

Bu noktalar başparmağı ve işaret parmağı arasında elin arkasında bulunur. Bu bölgeye uygulanan masaj sırt ağrısı, diş ağrısı ve boyun kaslarında gerginliği hafifletiyor.

Bu Makalemizde sağlığa zararlı ilaç ve ağrı kesicilerden uzak durmanız konusunda hazırlanmıştır. Doğal yaşam ve sağlık için lütfen takip edin.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılıyla Değişen Saç ve Makyaj Trendi | Annem.org Moda'nın Kalbi başlıklı makalemizde 2016 yılı trendler, 2017 saç ve makyaj ve 2017 yılı değişecek trendler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Burak

Check Also

Karbondioksiti Yok Eden Havayı temizleyen 5 harika bitki

Merhaba Arkadaşlar bugün farklı bir konu ile sizlerleyim 🙂 Şehir Hayatı Egsoz Gaz Kötü hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.