Son Haberler
Anasayfa / Doğum Öncesi / Kan Testi

Kan Testi

timthumb

Gebelik Şüphesi Hayatını Sürdüren Bayanlar İçin

 

Gebelik testleri gebelik şüphesi hayatını sürdüren kadınlardan edinilen – ya da idrar numuneleri üstünde çalışılarak yapılmaktadır. – numunesi üzerinden yapılmış olan testler kanda gebelik testi olarak adlandırılmaktadır. Peki kanda gebelik testi ne türlü yapılır?Kanda gebelik testi sıhhat kurumlarında gerçekleştirilir. Gebelik şüphesi hayatını sürdüren kadından edinilen – numunesi üstünde çalışılır ve HCG hormonu sayımında bulunulur. HCG hormonu normal değerlerin üstünde çıkarsa bu testin yapıldığı bayanın hamile olduğunu gösterir. Kanda gebelik testi yüzde 100 gerçek netice verir ve hamileliğin en erken teşhis konulduğu test tipidir. Kanda gebelik testi fiyatı yapılan sıhhat merkezine ilişkili olarak değişmektedir.

 

Pozitif Çıkanlar Itinalı Doktor Takibinde Olmalı

 

Sağlık ocakları ve aile hekimliği merkezlerinde kanda gebelik testi bedava olarak yapılmaktadır. Gebelik testi sonucu olumlu çıkan kadın adaylarının kesinlikle itinalı doktor takibi altına alınması ve gebelik süresince gereken testlerini yaptırmaları gerekir. Gebelik testi olumsuz çıkan bayanlar tane gecikmesi yaşıyorlarsa kadın hastalıkları doktoruna giderek tane gecikmesinin öbür nedenlerini araştırmalıdırlar.

 

Bir önceki yazımız olan 9.Ay 4.Hafta başlıklı makalemizde 9.ay 4.hafta, gebelik ve hamilelikte 36.hafta hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:kan testisağlık ocağında gebelik testisaglık ocaklarında gebelik testi yapılırmısağlık ocaklarında gebelik testisaglik ocagi gebelik testisağlık ocağında gebelik testi yapılırmısağlık ocağında gebelik kan testi yapılır mısalk ocanda gebelik testi yaplrmsalk ocaklarnda gebelik testi yaplrm

Hakkında furkan şeker

Check Also

Karbondioksiti Yok Eden Havayı temizleyen 5 harika bitki

Merhaba Arkadaşlar bugün farklı bir konu ile sizlerleyim 🙂 Şehir Hayatı Egsoz Gaz Kötü hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.