Karbondioksiti Yok Eden Havayı temizleyen 5 harika bitki

Merhaba Arkadaşlar bugün farklı bir konu ile sizlerleyim 🙂 Şehir Hayatı Egsoz Gaz Kötü hava şartları derken ciğerlerimiz bayram yerine koreliyor
bunu engellemenin tabiki yolları var size hem evinizi şenlendiricek hemde sağlığınıza en iyi şekilde faktör edicek 5 bitkiyi ele alicaz
Bu bitkler bizler için kötü havayı içine çekiyor ve bizleri daha temiz bir hava solumamıza yardımcı oluyor.
Şimdi lafı uzattım biliyorum ee ne bu bitkiler diğiceksiniz lafı uzatmaya gerek yok aşağıdaki bitkileri inceleyerek evinizi şenlendirin

1. Aloe Vera

 

Alternatif tıp ve kozmetik sektörünün en sevilen bitkilerinden olan aloe veranın içindeki jel yaralara ve yanıklara çok iyi geliyor. Sadece bununla bitmiyor, çok az suyla uzun süre bakabileceğiniz bir oksijen deposu da aynı zamanda.

2. Sarmaşık

Arsız büyümesiyle ünlü sarmaşık genelde dış cephelerde kullanılsa da ev salonlarında da havayı iyice temizleyebilen bitkilerden. Duvarlara tutunabildiği için ev içind euygun yerde bulundurun.

3. Yelken Çiçeği

Yelken çiçekleri, barış çiçeği olarak da anılmakta. Fazla ışık, su istemeyen ve beslemesi oldukça kolay çiçeklerdir. NASA tarafından yapılan bir araştırmaya göre ortamdaki formaldehit, benzen ve amonyağı temizledikleri söylenir.

4. Sarmaşık

Yeşilliğini asla kaybetmeyen patos sarmaşık formaldehit, benzen ve ksilen gibi kimyasal bileşikleri temizler.

5. Kurdele Çiçeği

Bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Bilimsel olarak da faydası kanıtlanmış. NASA’ya göre bulundukları ortamı formaldehit, ksilen ve tolüen gibi kimyasal bileşiklerden arındıran bu bitki tam bir iç alan bitkisi.

Not: Evde çocuğunuz veya evcil hayvanınız var ise bu bitkileri onların ulaşabileceği alanlarda bulundurmayın. İçindeki maddeler yutulma halinde alerjik reaksiyon ve zehirlenme oluşturabilir.

Bir önceki yazımız olan Aşure tarifi, pratik aşure nasıl yapılır? başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir