Son Haberler
Anasayfa / Genel / Meyve ve Sebzelerin Yararları

Meyve ve Sebzelerin Yararları

Mevsim sebze ve hayatımızda Önemli rol oynadığını Araştırmalara göre kanıtlayan bilim adamları yerli halkının örneyelerek kanıtladı

 Mevsimlik meyve ve  yiyerek. Bağırsak sağlığını düzenler ve inflamatuvar bağırsak hastalığı ve kolon kanseri riskini azaltabilirsiniz.

This is a close-up of vegetables and fruits.

Yıl boyunca mevcut olan depolanan veya işlenmiş gıdaları tüketmekten kaçınmalısınız .

Araştırmacılara göre Afrika’daki yerli halk grubunun bağırsak bakterileri, Batılı uluslardan% 30 daha farklıydı. Bilim adamları uzun zamandır bağırsak bakterilerimizin çeşitliliğinin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi olduğunu Öğrendiler.

 

The Hadza olarak bilinen Savannah’da yaşayan kabileleri inceyen bilim adamları sekiz ila yetmiş yaşlarındaki 188 bireyden dışkı örnekleri aldı. Daha sonra normal batı diyetlerini yiyen İtalyanlar örnekleri ile karşılaştırıldı.

The Hadza halkının diyetleri mevsimine göre değişir, çünkü gıda depolama ve yıl boyunca mevcudiyeti Rift Vadisi’nde bir seçenek değildir. Onların diyet et, çilek, baobab (bir meyve), yumrular ve bal içeren beş öğe oluşur. Ekip, Hadza’nın bağırsak mikrobiyotasının mevsimsel olarak, hangi yiyeceklerin mevcut olduğu ile uyumlu olduğunu keşfetti.

Enflamatuar bağırsak hastalığı veya Crohn hastalığı, ülseratif kolit ve kolon kanseri gibi Batı dünyası için yaygın bağırsak rahatsızlıklarının olmadığını keşfettiler. Yazarlar, işlenmiş diyetlerin yanı sıra antibiyotik kullanımı, sezaryen ve diğer yaşam tarzı değişiklikleri de bağırsak bakterilerinin çeşitliliğini azaltmaya yardımcı olduğunu belirtti.

Sonuçlar, Hazda’nın daha çeşitli bir bağırsak mikrobik sistemine sahip olduğunu ortaya koydu. Başka bir araştırmacı Justin Sonnenburg, “Kendi mikrobiyotiklerimiz, yediğimiz şeylere yanıt olarak günden güne hatta saatler içinde önemli ölçüde değişebilir” dedi.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kremalı Mantarlı Tavuk  başlıklı makalemizde fırında kremalı mantarlı tavuk, kremalı körili mantarlı tavuk ve kremalı mantar soslu tavuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Check Also

Karbondioksiti Yok Eden Havayı temizleyen 5 harika bitki

Merhaba Arkadaşlar bugün farklı bir konu ile sizlerleyim 🙂 Şehir Hayatı Egsoz Gaz Kötü hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.